Závlahy

Automatický závlahový systém (dále jen AZS) slouží k zavlažování travnatých ploch, rostlin a dřevin v záhonech, solitérních stromů, užitkových zahrádek se zeleninou a v některých případech i vetší keramické nádoby a květináče.To vše bezobslužně a automaticky s hlídáním dešťových srážek, aby nedošlo k přelití a plýtvání vody, dle specifického nastavení k dané ploše a výsadbě.
Nabízíme AZS pro soukromé zahrady, veřejné plochy, sportovní plochy, školky a zahradnictví a to vše v profesionálním podání firmy HUNTER.

Váháte zda pořídit AZS? Zde uvedu několik z mnoha výhod :

  • jelikož trávník i rostliny potřebují vláhu, ušetříte díky AZS několik desítek hodin měsíčně svého času, který můžete trávit relaxací na zahradě se zajímavými vizuálními efekty a příjemným mikroklimatem
  • další výhodou je značná úspora vody, než při ručním zalévání
  • všechny místa na zahradě budou dostávat správné množství vody
  • rychlá návratnost investičních nákladů

Jak to vše funguje? U AZS je vždy důležitý čistý a dostatečný zdroj vody – kopaná studna, vrtaná studna, vodovodní řád, popř. rybník či řeka – platí spíše pro velké sportovní plochy.Dále následuje čerpadlo (u vodovodního řádu ne), hlavní sestava s filtry a ventily.Po zahradě je AZS veden pod zemí.Postřikovače, které distribuují vodu po zahradě jsou také v podzemí a při závlaze vyjíždí nad povrch výsuvník s tryskou.Vše kontroluje dešťové čidlo, které při dešti vypíná celou AZS a srdcem AZS je řídící jednotka ve které jsou uloženy data a časy jednotlivých zálivek.

Instalaci AZS provádíme i do založených zahrad.Vše s minimálním poškozením trávníků a návratem do původního stavu.